YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KKTC'de seçim sonuçları açıklandı
KKTC erken seçimlerinde ipi önde göğüsleyen, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu oldu.
KKTC'de seçim sonuçları açıklandı
29 Temmuz 2013 / 01:25 Güncelleme: 29 Temmuz 2013 / 01:25

Sonuçlara göre Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) seçimi yüzde 37.42 ile önde götürüyor. Şu ana kadar açılan sandık ve oy oranları şu şekilde:
Toplam sandık sayısı: 670
Açılan sandık sayısı: 274
Toplam seçmen sayısı: 172 bin 803
Oy kullanan seçmen sayısı: 47 bin 717
Partilere göre oyların dağılımı ve oranları şöyle:
CTP-BG: Yüzde 37.42
DP-UG: Yüzde 23.29
BKP-TVG: Yüzde 2.76
TDP: Yüzde 7.01
UBP: Yüzde 29.17
BAĞIMSIZ: Yüzde 0.36

KKTC'de seçimin galibi Cumhuriyetçi Türk partisi oldu

Yorgancıoğlu ilk açıklamasında, seçim sonuçlarında halkın eski hükümet Ulusal Birlik Partisi’nin uygulamalarını kabul etmediğini açık bir şekilde ortaya koyduğunu söyledi.

Seçim sonuçlarının büyük oranda netleşmesinin ardından basına ilk açıklamasını yapan Yorgancıoğlu, kendilerine oy veren ve vermeyen herkese teşekkür etti. Yorgancıoğlu, halkın partilerinin düşüncelerini benimseyerek, hükümeti kurma görevini kendilerine verdiğini, hükümeti kurma konusunun önümüzdeki günlerde değerlendirileceğini belirtti. Şeffaflık, adalet, demokrasi, siyasal iradeye sahip çıkma projelerinin geliştirileceğine işaret eden Özkan Yorgancıoğlu, partilerine oy veren ve vermeyen herkese eşit mesafede duracaklarını ifade etti.

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler