YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KKTC Meclisinde gerginlik!
KKTC'de 7 Ocak'taki erken seçimi kazanarak Cumhuriyet Meclisine girmeye hak kazanan 50 milletvekilinin yemin töreninde gerginlik yaşandı.Zeytin Dalı Harekatı aleyhinde paylaşım yapan milletvekiline tepki gösterdiler.
KKTC Meclisinde gerginlik!
22 Ocak 2018 / 18:30 Güncelleme: 22 Ocak 2018 / 20:45

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 7 Ocak'taki erken seçimi kazanarak Cumhuriyet Meclisine girmeye hak kazanan 50 milletvekilinin yemin töreninde gerginlik yaşandı.

Cumhuriyet Meclisi, geçici Meclis Başkanı Hüseyin Angolemli başkanlığında toplandı.

ZEYTİN DALI HAREKATI ALEYHİNDE PAYLAŞIM YAPAN MİLLETVEKİLİNE TEPKİ
Yemin töreni sırasında bazı milletvekilleri, sosyal medya hesabından Zeytin Dalı Harekatı aleyhinde paylaşım yapan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Lefkoşa Milletvekili Doğuş Derya'ya tepki gösterdi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) milletvekilleri ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP) milletvekili Erhan Arıklı, Derya yemin ederken salondan çıktı.

Katiplik koltuğunda oturan YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu'nun Derya'ya kağıt fırlatması üzerine Zaroğlu, Derya ve CTP’li vekiller arasında tartışma çıktı.

Meclis Başkanı Angolemli, katiplerin bu şekilde sözlü ve fiziksel müdahalede bulunamayacağı uyarısı yaparak konunun değerlendirileceğini söyledi.

Seyirci locasından töreni takip eden vatandaşlar da Derya’ya alkışla tepki gösterdi.

bizim beslediğimiz itler
 // ugur muş
bizim beslediğimiz itler ne zamandan beri yal yedikleri tasa tükürür oldular,belli ki yunan nın o zehirli,beyinlerini uyuşturan yalı bizim yaldan kıymetli gelir........
23 Ocak 2018 Salı 10:39
Namusu kirlilerin içimizde yeri yoktur !!!...
 // Mehmet Bey
Belli ki kırkdört senedir epeyce ihmal ettiğimiz bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti var önümüzde !!!...Ne demek ihmal ???...1974 senesinden beri bazı kan’ı ve süt’ü bozukları O Ülkenin içinden temizleyemedik !!!...kim varsa orada,piriç’in taş’ını ayıklar gibi ayıklanmalıdır…Güya demokrasiymiş diye kendimizi hep kendimizi aldattık durduk…Ne demokrasisi ???...Hangi ülkenin menfaatine hizmet ediyorlarsa oraya sürülmelidirler…Tabii’dir ki insan haklarına riayet ederek…İçimizdeki Fetö’cüleri nasıl temizliyorsak…Oranında behemahal zaman kaybetmeden temizlenmesi gerekmektedir…...
23 Ocak 2018 Salı 05:48
.
 // Asım
Bunlar 1974 öncesinden anası belli ama babası belli olmayan tipler olabilir...
22 Ocak 2018 Pazartesi 21:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler