YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KKTC kansolosluğuna saldırı
KKTC kansolosluğuna saldırı
15 Eylül 2010 16:46
Almanya'nın Werl kentindeki KKTC fahri konsolosluğuna saldırıda bulunuldu.

KKTC Werl Fahri Konsolosu Kandemir Özdemir, yaptığı açıklamada, iki motosikletli kişinin konsolosluk binasının önünde geldiklerini belirterek, "Ben ofiste değildim.Gelen kişilerden biri binanın içine girmiş ve ofiste çalışan Hakan Keçeci'ye binanın önündeki bayrağı indirmesini istemiş. Hakan Keçeci buna karşı çıkarak, böyle bir şeyi yapamayacağını söylemiş. Bunun üzerine söz konusu kişi, Keçeci'yi copla kafasından ve kolundan yaralamış'' dedi.

Saldırganların daha sonra motosiklete binerek gittiklerini ifade eden Özdemir, olayla ilgili Dortmund'daki Suç Dairesi ve Federal Anayasayı Koruma Dairesi yetkililerin soruşturma başlatıklarını belirtti.

Özdemir, cumartesi günü de Langenfeld KKTC Fahri Konsolosluğu'na saldırıldığını ve oradaki tabelaların kırıldığını ifade ederek, Langenfeld KKTC fahri konsolosu Çetin Ay'ın olayın meydana geldiği gün bunu fazla önemsemediğini ve şikayette bulunmadığını kaydetti.

Bunun planlı bir eylem olduğunu belirten Özdemir, bu konu ile ilgili diğer arkadaşları da uyardığını sözlerine ekledi. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler