YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızıl Ordu'dan 'Yaylalar yaylalar'
Kızıl Ordu'dan 'Yaylalar yaylalar'
07 Mart 2013 14:26
Rusya’da 3. kuruluş yıldönümünü kutlayan Türk-Rus Kültür Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kızıl Ordu Korosu’nun seslendirdiği parçalarla kutladı.

Kızıl Ordu Korosu “Yaylalar” türküsünü Türkçe söyleyerek büyük bir sürpriz gerçekleştirdi. Konsere çoğunluğunu kadınların oluşturduğu yaklaşık 700 kişi katıldı.  

Kızıl Ordu korosu, ünlü Rus sanatçı İosif Kobzon, İtalyan sanatçı Alessandro Safina ve dans gruplarının sahne aldığı program, izleyicilere tam bir bayram neşesi yaşattı. Konserde daha fazla kadınlar hakkında şarkılar söyleyen Kızıl Ordu Korosu, geceyi ses sanatçısı Yuliya Panova ile birlikte Türkçe söylediği “Yaylalar! Yaylalar” türküsü ile tamamladı. Kızıl Ordu korosu sanatçılarının koroyla “Yaylalar! Yaylalar” seslendirmesi ve saz çalması izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Program bitiminde İHA’ya açıklamada bulunan Türk-Rus Kültür Merkezi Müdürü Mehmet Lalek, “Bu sene artık ikinci kez Moskova’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 8 Mart bayramı Ruslar için Doğum Gününden sonra en önemli bayram. Dolayısıyla böyle bir vesileyle Rus ve Türk toplumlarını bir araya getirerek sevinçlerini paylaşmalarına yardımcı olmak istedik. Umarım bunu başarmışızdır” şeklinde konuşurken, Georgi Tufar isimli Rus vatandaş ise “Önemli ve çok anlamlı bir gece oldu. Kadınlar Günü dolayısıyla böyle bir organizasyonu yapan Türk-Rus Kültür Merkezi’ni kutluyorum. Bu bayram vesilesiyle buradan tüm Türk kadınlarını da tebrik ediyorum ve onlara mutluluk diliyorum” dedi.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler