YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Arabistan'da
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Arabistan'da
03 Aralık 2014 22:46
Suudi Arabistan'a çalışma ziyaretinde bulunan Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Atambayev ve bin Abdülaziz ile ortak yatırım fonunun kurulması konusunda anlaştıkları belirtildi.
 
Atambayev'in ayrıca, Arabistan Krallığı Veliahtı Prens Salman Bin Abdulaziz Al-Saud ile bir araya geldiği kaydedilen açıklamada, iki ülke arasında çifte vergilendirmeyi önleme ve hava ulaştırma anlaşmalarının imzalandığı ifade edildi.
 
Açıklamada, Riyad Ticaret Odasını da ziyaret eden Atambayev'in Kırgızlar ile Araplar arasındaki tarihi ilişkilere değindiği ve Arap işadamlarını ülkesine yatırıma davet ettiği bildirildi. Açıklamada, Cumhurbaşkanı Atambayev'in ziyareti kapsamında Mekke'de umre yapacağı belirtildi.
 
Atambayev'in ülkenin bağımsızlığı kazanmasının ardından ilk defa Suudi Arabistan'ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı olduğu bildirildi. Bu arada Atambayev'in Suudi Arabistan ziyaretinin ardından, 4-7 Aralık'ta Birleşik Arap Emirlikleri'ne, 7-8 Aralık'ta da Katar'a geçeceği açıklandı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler