YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kıraathane saldırısının arkasından PKK çıktı
İstanbul Küçüçekmece'deki kıraathane saldırısını PKK'nın düzenlediği iddia edildi.
Kıraathane saldırısının arkasından PKK çıktı
03 Şubat 2016 / 07:40 Güncelleme: 03 Şubat 2016 / 07:46

Küçükçekmece'de kıraathaneye düzenlenen silahlı saldırıyı PKK'nın yaptığı iddia edildi.

Söz konusu iddiaya göre, PKK üyelerinin Cizre ve Sur'daki operasyonlar için esnaftan para toplamak istedikleri, ret yanıtı aldıkları gerekçesiyle saldırıyı düzenlediği belirtildi. 

Akşam'da yer alan habere göre; Kanarya'daki Ufuk Kıraathanesi önceki gece saat maskeli iki kişi tarafından uzun namlulu silahlarla tarandı. Saldırıda Serdar Cebeci ile Recep Turgut hayatını kaybetti.

Olayın ardından İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Kanarya Mahallesi'nde hava destekli dev operasyon başlattı. Operasyoda PKK'nın sözde gençlik yapılanması olan YDG-H üyesi 6 militan gözaltına aldı.

HENDEK BAHANESİYLE HARAÇ

12 adrese yapılan operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat ve örgütsel döküman ele geçirildi. Militanların Ufuk Kıraathanesi işletmecilerinden haraç isteğine ret yanıtı verilerek kovuldukları öğrenildi. 

Kıraatahanenin taranması sonucu hayatını kaybeden 2 kişiden biri olan Serdar Cebeci'nin (36) Atatürk Havalimanı'nda temizlik işçisi olduğu ortaya çıktı. Serdar Cebecinin, gece vardiyasına gelmek için servis beklediği durakta üşüdüğü için girdiği kahvehanede vurulduğu anlaşıldı.

 

ÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, özel harekat ve çevik kuvvet polislerinin desteğiyle, Küçükçekmece'de tespit edilen çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Kanarya Mahallesi'ne gelen ekipler, ana caddeler ile bağlı sokaklarda zırhlı araçlar ve TOMA'larla geniş güvenlik önlemi aldı.

Özel harekat polislerinin öncülüğünde belirlenen adreslere giren ekipler, zanlıları gözaltına aldı. Bu kişilerin evlerinde aramalar yapıldı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler