YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kimyasal silahlar benim kontrolümde"
"Kimyasal silahlar benim kontrolümde"
23 Eylül 2013 12:05
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ülkedeki kimyasal silahların tümünün özel şartlarda korunduğunu ifade ederek, muhaliflerin bu silahlara ulaşmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Esed, daha önce yaptığı açıklamada Şam'ın Ğuta bölgesindeki kimyasal saldırıdan muhalifleri sorumlu tutmuştu.

Suriye lideri Esed Çin CCTV televizyonuna verdiği özel mülakatında elindeki kimyasal silahlarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Esed, BM silah denetçilerinin kimyasal silahların olduğu bölgeleri ziyaret etmelerinin güvenlik sorunu oluşturduğunu söyledi. Esed, kimyasal tersaneleri ile ilgili belgeleri de BM'ye sunduklarını belirtti. 

ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'nin kimyasal silahlarını uluslararası denetime açması teklifini eleştiren Esed, "Onlar hayali bir düşmanla savaşıyor." dedi.

Olası askeri operasyonu konusunda endişe etmediğini ifade eden Suriye lideri,"Anlaşma ile ilgili bir endişe taşımıyorum.Suriye bağımsızlığından itibaren imzaladığı tüm anlaşmalara sadık kalmıştır. Yapmayı taahhüt ettiğimiz her şeyi yerine getireceğiz. Suriye'ye askeri operasyona argüman bırakmayacakları konusunda Çin ve Rusya'ya güveniyoruz." ifadesini kullandı.

 

CİHAN

seni rusya ile çin öldürecek esed
 // adil özgül
çin ile rusya senin hatırına mı bakacak, sen 110.000 suriyeliyi öldürdün. canını kurtaracağını mı sanıyorsun. seni rusya ile çin öldürecek bütün ülkelerden önce. 110.000 cinayetin hesabını çin ile rusya sormayacakmı sanıyorsun. ...
23 Eylül 2013 Pazartesi 13:17
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler