YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimyasal felaket : 4 ölü,120 yaralı
Kimyasal felaket : 4 ölü,120 yaralı
05 Ekim 2010 09:38
Macaristan'da aliminyum fabrikasında iki setin yıkılması sonucu kimyasal kızıl çamur çevreye yayıldı. Meydana gelen olayda 4 kişi hayatını kaybetti, 120 kişi de yaralandı.

Macaristan'ın batısındaki Ajka kentinde bir alüminyum fabrikasındaki iki setin yıkılmasıyla, yüzlerce metreküp kimyasal kızıl çamur çevreye yayılırken, 4 kişi öldü, 120 kişi yaralandı, kayıp 7 kişi ise aranıyor.

Kimyasal maddeler içeren kızıl renkli çamurun 4 farklı yerleşim yerini etkilediği belirtiliyor. Kimyasal çamurla temasa geçen 4 kişinin, vücutlarında oluşan yanıklar yüzünden hayatını kaybettiği, 120 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Kimyasal çamur yüzünden Ajka'da 19 cadde kapatıldı, 230 ev boşaltıldı.

Macaristan Afet Dairesi yetkilileri ve Macaristan Savunma Bakanlığı'na bağlı askerlerin, yayılan kimyasal çamuru kontrol altına alma ve temizleme çabalarını sürdürdüğü belirtiliyor.
AA

Cam
 // Ibrahim
Bu sirket bizim rakibimiz. Bu duruma cok üzüldüm. Zira kizil camurun cilt ile temasi cok kötü bir sey. Deriyi eritiyor. Dayanilmaz bir aci. Ölenlerin icinde bir de bebek varmis. Ama böyle bir atik malzemeyi nasil depoluyorlar anlamis degilim.
Allah kimseni basina vermesin....
05 Ekim 2010 14:44
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler