YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kiloya göre kira!
Kiloya göre kira!
27 Temmuz 2013 00:04
Japonya'da kadınlara özel bir rezidans, kiloya göre kira uygulaması başlattı.

Japonya'nın güneyindeki Osaka bölgesinde bulunan kadınlara özel bir rezidanstaki dairelerin kirası, sakinlerinin kilolarına göre belirleniyor.

Söz konusu dairelerde kalan kadınların, aldıkları 1 kilogram için 1000 yen (yaklaşık 20 TL) fazla kira ödemesi gerekiyor. Kadınlar, verdikleri her bir kilogram içinse 1000 yen az kira ödüyor.

Kiranın hesaplanabilmesi için kadınlar her ay tartıya çıkıyor.

Bu arada, rezidans yönetimi, kadınlara, verecekleri kira ücretini belirleyebilmeleri açısından "yardımcı" da oluyor. Zira rezidansın spor salonu ve sağlıklı yaşam (fitness) aletlerinin yanı sıra cips, şekerli ve gazlı içecekler de kiracı kadınlar için ücretsiz. Böylece kadınlar, kiralarını iradeleriyle belirleme şansına sahip oluyor.

Öte yandan, söz konusu uygulama bazı kişiler tarafından az kira ödeyebilmek için kadınları zayıflamaya mecbur ettiği gerekçesiyle eleştiriliyor.

Trthaber


Etiketler: , , ,
01:42
 // GÜRÜLTÜYE GÖRE OLSA
Keşke gürültü ölçerle, gürültüye göre kira alınsa. Belirli bir limit konulup, desibel başı 50 tl artı kira alınsa ve ben de huzur içinde evimde uyusam. Gürültü olsa bile, gürültü yapanın fazla kira ödeyeceğini bildiğim için yine huzurum kaçmıyacak. Sessiz olun lan! Mahallede bir tek siz mi yaşıyorsunuz!? Kul hakkı bu, helal etmiyorum hakkımı....
27 Temmuz 2013 01:42
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler