YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kiliselerden Filistin'e destek
Kiliselerden Filistin'e destek
23 Nisan 2013 15:26
Dünya Kiliseler Konseyi Genel Sekreteri Tveit İsrail'e tepki göstererek, "Siyonistlerin Filistin'in vaat edilmiş toprak olduğu iddialarını reddediyoruz" dedi.

Dünya Kiliseler Konseyi (WCC) Genel Sekreteri Olav Fykse Tveit, "Filistinlileri destekliyoruz. WCC Filistinlilerden yana taraftır, çünkü onlar haklı" dedi.

Tveit, Mısır'ın başkenti Kahire'de İngiliz Kilisesine bağlı İngiliz Kıpti heyeti ile bir araya geldi. Görüşmede Tveit, "Siyonistlerin, Filistin topraklarının kendileri için vaat edilmiş toprak olduğu iddialarını reddediyoruz. Bu topraklarda komşuları hep birlikte huzur içinde yaşamaya çağırıyoruz. Bizi, İsrail'i düşman devlet ilan etmekle suçlayanlar var. Biz, İsrail'e değil, işgale karşıyız. İsrail ve Filistin arasındaki barışı destekliyoruz" diye konuştu.

Arap Baharına da değinen Tveit, bu devrimlerin meydana geldiği ülkelerde ciddi değişimlerin yaşandığına ve bu durumun doğal olarak bir takım sıkıntıları beraberinde getirdiğine dikkati çekerek, söz konusu ülkelerde hayatın rutin akışına dönmesinin biraz zaman alacağını söyledi.

 

AA

Etiketler: ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler