YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kiliseden cinsel istismara 3,9 milyon avro tazminat
Kiliseden cinsel istismara 3,9 milyon avro tazminat
25 Şubat 2016 14:59
Belçika'da son 4 yılda binden fazla kişiye, Hristiyan din adamlarının cinsel istismarları nedeniyle 3,9 milyon avro tazminat ödendiği ortaya çıktı.

Belçika'da 2012-2015 yılları arasında Hristiyan din adamlarının cinsel istismarına maruz kalan bin 46 kişiye 3,9 milyon avro tazminat ödendiği ortaya çıktı.

Çocuk ve Gençleri Koruma Piskoposlar Komitesi Başkanı Manu Keirse'nin raporuna göre, kurbanlardan 418'i doğrudan Katolik Kilisesi tarafından kurulan merkezlere şikayette bulundu, 628'i ise ilgili meclis komisyonunun talebiyle oluşturulan merkeze başvurdu.

Bu süre içinde kurbanlara 3,9 milyon avro tazminat ödendi.

Keirse, şimdiye kadar şikayette bulunmayanlardan da ortaya çıkmalarını isteyerek, "Suçlarla ilgili, zaman aşımı süresi geçmesi, bu suçların kurbanlar için geçmişte kalan bir şey olduğu anlamına gelmiyor" dedi.

Belçika'da 4 yıl önce Katolik Kilisesi, cinsel istismar kurbanlarının başvuracağı merkezler açmış ve özel şikayet hatları belirlemişti. Kiliseye güvenini yitirenlerin başvurması için de cinsel istismar şikayetlerinin yürütmesiyle ilgili meclis komisyonunun isteği üzerine başvuru merkezi oluşturulmuştu.


AA

 // Ankaralı
Seni yaratan ALLAH senin nasıl yaşaman gerektiğinide gerek Kur an ve gerekse efedimiz (S.A.V.) aracılığıyla göstermiş. Rahiplere gelince,evlenmeleri yasak . Böyle bi yasağın olduğu yerde bu sapıklıklar gayet normal....
25 Şubat 2016 16:07
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler