YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kıbrıs'a her türlü katkı sağlanacak
Başbakan Davutoğlu KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu; Kıbrıs'a her türlü katkıyı sağlanacağını ve her zaman Cumhurbaşkanı Akıncı'nın yanında olduklarını belirtti.
Kıbrıs'a her türlü katkı sağlanacak
01 Aralık 2015 / 16:48 Güncelleme: 01 Aralık 2015 / 17:22

Başbakan Davutoğlu KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.Başbakan Ahmet Davutoğlu KKTC'de açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs'a her türlü katkıyı sağlanacağını belirten Davutoğlu, "Türkiye her zaman Kıbrıs'ın yanındadır, Annan Planında olduğu gibi barışçıl çözümde adil ve siyasi eşitliğe dayalı iki uluslu devlet tesis edilmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu olumlu sürecin neticelenmesini istiyoruz. Biz şimdiye kadar Akıncı'nın yanında yer aldık ve yer alacağız. Kalıcı barış ve istikrar getirecek olan Kıbrıs Barış Müzakerelerinin devam etmesi adına Kıbrıs sorunun çözümü adına Türkiye önemli konumdadır." dedi.

Davutoğlu şöyle devam etti:

"Pazar günü AB-Türkiye Zirvesi'nde de açıkça ortaya çıktığı gibi Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri son derece olumlu atmosferle yeni bir döneme girmiş bulunuyor. Orada gördüğümüz olumlu atmosferin adaya da yansıyıp, tarihin derinliğinden bu yana Avrupa halkları arasında yer alan Türklerin, Yunanlıların ve Rumların hep beraber yine Avrupa kıtası içinde birlikte bir barış havzası oluşturması yönünde adım atmalarının vaktinin geldiğini biz de düşünüyoruz. İslamafobi'nin arttığı son dönemde atılan adımların olumlu manada herkesi etkileyeceğini düşünüyoruz" 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler