YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kerry'nin toplantı kayıtları sızdırıldı
Kerry'nin toplantı kayıtları sızdırıldı
02 Ekim 2016 06:50
New York Times gazetesi, Kerry'nin Esad'a askeri müdahale yapılmasını istediği ses kayıtlarını yayınladı.

New York Times gazetesi, Kerry'nin yabancı diplomatlar ve Suriye'de insani yardım faaliyetlerinde bulunan Suriyeli sivillerle yaptığı belirtilen bir toplantıya ilişkin ses kayıtlarını yayınladı. 

John Kerry, ses kayıtlarında, Esad'a karşı askeri müdahalede bulunulması noktasında Başkan Barack Obama yönetiminden yeterince destek görmediğinden şikayet ederken, "Obama yönetimi içerisinde Suriye'de askeri güç kullanılması için sadece 3-4 kişi destek verdi, ben tartışmayı kaybettim." ifadesini kullandı. 

Kerry'nin, kayıtlarda kendisinin Esad'a karşı askeri güç kullanılması için yönetime baskı yaptığını iddia ederken de şunları kaydetti: 

"Güç kullanılması gerektiğini söyledim. Bunun için öne çıktım. Elinde bulundurduğu silahlardan dolayı Esad'ın peşinden gitmemiz gerektiğini söyleyen bendim ve daha sonra ise durum farklı bir şekilde gelişti. Fakat en temelinde Kongre bunun için oy kullanılmasına dahi izin vermedi." 

New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) toplantısı sırasında John Kerry'nin sözlerinin kaydedildiği belirtilirken, Kerry'nin konuşma esnasında Rusya hakkında sarf ettiği sözler de dikkati çekiyor. 

Kerry'nin, Rusya'nın herhangi bir uluslararası hukuku gözetmediğini belirttiği konuşmasında, "Ruslar Suriye'ye davet edildi, biz edilmedik. Biz Ruslar gibi davranmıyoruz. Standartlarımız farklı. Bizim Suriye'de jetlerimizin uçmasının tek sebebi DAEŞ'e karşı verdiğimiz mücadele." dediği belirtildi. 

John Kerry'nin, konuşmasında, "Eğer Esad'ın peşinden gitseydik, rejime ait bütün havasavunma mekanizmalarını ortadan kaldırmamız gerekirdi ve bunun hukuki bir zemini yok." değerlendirmesinde bulunduğu da kaydedildi.

Yine şeytanlık peşindeler
 // Ömer
Şeytani girişimlerini meşrulaştırma için yapılan ön çalışma... Demokrasi vaadiyle işgal ettiği ülkere sadece kan,göz yaşı ve barbarlık ithal eden terör örgütü türeten ülkenin utanmaz bakanı John Kerry'nin, "Eğer Esad'ın peşinden gitseydik, rejime ait bütün havasavunma mekanizmalarını ortadan kaldırmamız gerekirdi ve bunun hukuki bir zemini yok."diyecek kadar ahlaksız bir de utanmadan HUKUK diyor. hukukunuz batsın be israile uşşaklıkta yarışan alçaklar....
02 Ekim 2016 Pazar 10:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler