YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kerry ve Lavrov Suriye konusunu görüşecek
Kerry ve Lavrov Suriye konusunu görüşecek
25 Ağustos 2016 17:36
BM Suriye Özel Temsilcisi de Mistura,"ABD Dışişleri Bakanı Kerry ve Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov arasında cuma günü Cenevre'de gerçekleşecek görüşme BM'nin siyasi süreci başlatmasında etkili olacak" dedi.

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov arasında cuma günü Cenevre'de gerçekleşecek görüşmenin BM'nin siyasi süreci başlatmasında etkili olacağını söyledi.

Uluslararası Suriye Destek Grubu'nun (ISSG) geçen hafta de Mistura tarafından toplantısı askıya alınan BM insani erişim çalışma grubu yeniden toplandı.

De Mistura, toplantı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, "ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov arasında cuma günü Cenevre'de gerçekleşecek görüşme BM'nin siyasi süreci başlatmasında etkili olacak." dedi.

RUSYA ATEŞKES ÇAĞRISINA EVET DEDİ

Halep için 48 saatlik insani ateşkes çağrısını yineleyen de Mistura, "Rusya ateşkes çağrısına evet dedi, diğerlerinin de aynısını yapmasını bekliyoruz. Biz hazırız, kamyonlar hazır, mesajı alır almaz yola çıkabilirler" diye konuştu.

ISSG'nin Cenevre'deki toplantılarına başkanlık eden Norveç Mülteci Konseyi Genel Sekreteri Jan Egeland ise Halep'in doğusunda 80 bin kişiye acil insani yardım götürülmesi gerektiğine dikkati çekti.


AA

Mutfakda birimi var.
 // Nezir
Mutfakta birimi var, evet biri mutlaka var da Kanal A nın mutfağında hani bilinen adıyla üstaklın ahçısının olmaması gerekmezmi. Bu durumun aydınlanması için mutlaka ilgililerle görüşmeye çalışacağım....
26 Ağustos 2016 Cuma 05:08
Kerryy patates algı operasyonu izle
 // Nezir
https://www.youtube.com/watch?v=7as0JBOtfrE

Not. Sn Editör, neden yorumlarımı sırasıyla yayımlamıyorsunuz, ben size zıt fikirli bir insan olabilirmiyim....
25 Ağustos 2016 Perşembe 19:58
Tuhaf
 // Nezir
Fotoğraftaki yakınlığın seviyesi biraz tuhaf gibi. Bir keresinde yine Kerry, Lavrov'a bir adet çiğ patates hediye etmişti o daha tuhaftı ama onun bir manasının olduğu daha sonra anlaşıldı. O yıl Türkiye'de patatesin kilosu 5 liraya kadar çıkmıştı. Lavrov'u bilmem ama kerry bana her zaman ahir zamanda olduğumuzu hatırlatıyor. Türkiye üzerinde kötü hesaplar yapanlar önceden bazı işaretler veriyorlar ama bu güne kadar her defasında planlarını bir bozan oldu ve bundan sonrada bozacağa benziyor....
25 Ağustos 2016 Perşembe 18:31
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler