YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kerry, IŞİD tehdini görüştü
Kerry, IŞİD tehdini görüştü
16 Haziran 2014 06:43
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, IŞİD tehdidiyle ilgili Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan ve Katar dışişleri bakanlarıyla görüştü.

Dışişleri Bakanlığı'ndan üst düzey yetkili, yaptığı açıklamada, Kerry'nin, Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Cudeh, BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed Al Nahyan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Suud el-Faysal ve Katar Dışişleri Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiye ile Irak ve Suriye'de terör örgütü IŞİD'den doğan tehdidi ele aldığını bildirdi.

Yetkili, Kerry'nin, bölgedeki ve aralarında ABD'nin de bulunduğu diğer uluslar için de tehdit oluşturan teröristlerle mücadelede Irak ve Suriye halkının desteklenmeye ihtiyacı olduğunu muhataplarına ilettiğini belirtti. Yetkili, bakanların ayrıca Irak liderlerinin farklılıklarını bir kenara koyup, ülkeyi ileriye taşımakta gerekli ulusal birliğin oluşturulması için koordineli ve etkili bir yaklaşım sergilemesi gerektiğini ele aldıkları bilgisini paylaştı.

Kerry'nin gelecek günlerde de her bir bakan ile yakın temas halinde olmayı sürdürme taahhüdünde bulunduğu ve bölgedeki diğer mevkidaşlarıyla da görüşeceği ifade edildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler