YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kerry ile Netanyahu arasında kritik görüşme
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Roma'da İsrail Başbakanı ile biraraya geldi. İsrail'in iki yıl içinde Filistin topraklarından çekilmesini öngören karar tasarısının bu hafta BM Güvenlik Konseyi'ne sunulması bekleniyor.
Kerry ile Netanyahu arasında kritik görüşme
16 Aralık 2014 / 08:20 Güncelleme: 16 Aralık 2014 / 11:51

Filistinli yetkililer İsrail işgaline iki yıl içinde son vermeyi hedefleyen BM karar tasarısını gündeme getirmeye çalışırken, Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile görüştü.

Roma’da biraraya gelen ikilinin görüşmesi yaklaşık üç saat sürdü. Görüşme öncesi kısa bir açıklama yapan Netenyahu, geri çekilme için başkalarının takvim belirlemesine asla izin vermeyeceğini belirtti.

Ürdün tarafından hazırlanan ve İsrail’i Filistin topraklarını işgale son vermeye çağıran karar tasarısının bu hafta içinde BM Güvenlik Konseyi’ne sunulması bekleniyor.

Pazartesi günkü toplantı, Dışişleri Bakanı Kerry’nin İsrail - Filistin ilişkilerini değerlendiren gezisindeki ilk durak oldu. ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, Kerry’nin amacının bir yandan tarafları dinlerken diğer yandan da iki devletli çözüm hedefini açık tutmak olduğunu söylüyor.

ancak bu kadar
 // Ömer
zorunlu birlikteliğin fotoğrafı. / katledilen masum Filistinliler,ıraklılalar,arakanlılar,afganlar,suriyeliler... (canlılar) için sesi çıkmayan medeniyet ve modernizmin sözde insan hakları savunucuları! mesele kendilerine hizmet edenlerin kanun dışı eylemelrinden dolayı yargılanmaları olunca bir araya gelen sırtlanlar,çakallar sürüsü bir araya gelip ittifak kuruyorsunuz. artık her şey ortada. ikiyüzlüsünüz,yalancı ve yahudisevicisiniz. Ve yeni Türkiye için çabalayanlar tekelinize çomak soktu. ...
16 Aralık 2014 Salı 14:35
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler