YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kerry ikili görüşmelerine başladı
Kerry ikili görüşmelerine başladı
30 Ekim 2015 11:30
Suriye’deki krize yönelik çözüm bulmak amacıyla Viyana’da gerçekleştirilen Suriye Zirvesi’ne katılmak üzere kentte bulunan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ikili görüşmelerde bulunmak için zirvenin yapılacağı Hotel Imperial’dan ayrıldı.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilecek Suriye Zirvesi öncesi ikili görüşmelerine başladı. Kerry, zirve öncesinde toplantının gerçekleştirileceği Hotel Imperial’dan ayrıldı. Kimlerle görüşeceğine dair açıklama yapılmayan Kerry’nin görüşmelerini tamamlamasının ardından otele dönerek Suriye Zirvesi’ne katılması bekleniyor.

Suriye Zirvesi, Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil bin Ahmed El Cubeyr’in katılımı ile dün akşam saatlerinde başlamıştı. Daha kapsamlı bir şekilde devam edecek zirveye bugün, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’in yanı sıra İngiltere, Fransa, Almanya, Mısır ve Lübnan’dan temsilciler de katılacak.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler