YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kerry, Davutoğlu ile görüştü
Kerry, Davutoğlu ile görüştü
15 Temmuz 2014 08:07
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Gazze'deki durumu ele almak üzere aralarında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da bulunduğu bazı mevkidaşları ile son günlerde birçok kez telefonda konuştu.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan üst düzey bir yetkili yaptığı açıklamada, ABD'nin Gazze'de devam eden şiddeti sona erdirmek için çabalarını sürdürdüğünü bildirdi. ABD'nin, Kasım 2012'deki ateşkes anlaşmasına dönülmesi dahil, taraflar arasındaki düşmanlıkların sona erdirilmesine katkı sağlamak için bölgedeki ülkelerle çalışmaya odaklandığını belirten yetkili, Kerry'nin de bu doğrultuda bazı önemli ortaklarla düzenli istişare halinde olduğunu kaydetti.

Yetkili açıklamasında, "12 Temmuz ile bugünü kapsayan dönemde, Bakan Kerry, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile dört, Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükrü ile iki kez konuştu. Kerry ayrıca, Katar Dışişleri Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye ile iki, Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Cude ile de birer kez görüştü" bilgisini aktardı.

 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler