YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaybolan Malezya uçağıyla ilgili iki yıl aradan sonra önemli gelişme!
Kaybolan Malezya uçağıyla ilgili iki yıl aradan sonra önemli gelişme!
24 Mart 2016 17:16
İki yıl önce kaybolan ve hala enkazı bulunamayan Malezya uçağıyla ilgili, ,iki yıl sonra önemli bir gelişme yaşandı. 227 yolcu ve 12 mürettebattı taşıyan uçaktan bir daha haber alınamamıştı. Mozambik’te kaybolan uçağa dair izler bulundu...

Tarihler 9 Mart 2014’ü gösterirken Kuala Lumpur’dan Pekin’e gitmek üzere havalanan Malezya uçağı, Vietnam hava sahasına girmek üzereyken radardan kaybolmuştu. 227 yolcu ve 12 mürettebattı taşıyan uçaktan bir daha haber alınamamıştı.

Konuyla ilgili bilgi veren Avustralya Ulaştırma Darren Chester, “Parçalarla ilgili ön incelemelerimizi tamamladık. Bulunan son iki gövde parçası, yüksek ihtimalle kayıp olan Malezya uçağına ait olduğunu düşünüyoruz. Araştırmalar Malezya hükümeti, Avustralya Ulaştırma Emniyet Bürosu, Boeing ve Avustralya Ulusal Üniversitesi ile birlikte sürüyor” dedi.

Mozambik’te şu ana kadar dört parça bulunmuştu. İlk parçanın bir yata ait olabileceği belirtilirken sonrasındaki iki parçanın ise Boeing 777’nin gövdesine ait olabileceği belirtilmişti. En son denizden karaya vuran motor kapak parçasının üzerinde Boeing 777 uçağının motorunu imal eden Rolls Royce şirketinin ambleminin bir bölümü yer alıyordu.

Denizdeki arama çalışmalarının da devam ettiğine dikkat çeken Bakan Chester, 25 bin kilometre karelik alanda özel teçhizatlara sahip gemilerin aramalarını sürdürdüklerini belirtti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler