YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katilden mahkemede şok hareket!
ABD’nin Ohio eyaletinde 2012 yılının Şubat ayında bir lisede 3 öğrenciyi öldüren ve üç kişiyi yaralayan katil zanlısı TJ Lane (18), müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Katilden mahkemede şok hareket!
20 Mart 2013 / 11:47 Güncelleme: 20 Mart 2013 / 11:56

Mahkeme salonuna gelişte Lane’in hareketleri ve davranışları ise herkesi şoka uğrattı. Mahkemede hayatını kaybeden çocukların ailelerine dönerek gülen ve orta parmak işareti yapan Lane ayrıca avukatına kendini savunmamasını istedi. Bununla da kalmayan Lane tişörtüne kurşun kalemle “Katil” yazdığı görüldü.  

Avukatlarının kendisini savunmasını ya da olayla ilgili tanıkların konuşmasını istemeyen Lane, karar açıklandıktan sonra salonda bulunan kurbanların ailelerine dönerek orta parmak işareti yaptı ve küfür içeren ifadelerde bulundu. Şartlı tahliyesiz ömür boyu müebbet hapis cezasına çarptırılan Lane’in hareketleri, duruşma salonunda bulunanları şoke etti. Lane’in saldırısında yaralanıp felç olan Nick Walczak’ın annesi, Lane’e dönerek, “Burada bu kadar çok polis olduğu için şanslısın,” derken, kurbanlardan Danny Parmertor’un annesi Dina “Sen insan değil, bir canavarsın. Acınası bir korkaksın,” dedi. Cinayet kurbanlarının aileleri konuşurken, TJ Lane gülümsemeye devam etti. Suçun işlendiği sırada 17 yaşında olduğu için idam cezasından kurtulan Lane, cinayetlerin gerekçesini açıklamamıştı. Lane’in davasına bakan hakim David L. Fuhry, zanlının “meşhur olmak için” cinayetleri işlediğini ifade etti. Savunma avukatı Ian Friedman ise Lane’in davayı temyize götürmeyi planladığını belirtti.

 

İHA

13:02
 // Kenan Akkuş
'Kötülük bazen, sadece kötülüktür'
Adli tıp kriminal görevlisi....
20 Mart 2013 13:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler