YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katil Esed yine kan döktü:  48 kişi öldü!
Katil Esed yine kan döktü: 48 kişi öldü!
07 Kasım 2013 08:45
Suriye rejimine bağlı nizami ordu birliklerinin muhaliflere yönelik düzenlediği saldırılarda 2'si kadın 7'si çocuk olmak üzere 48 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye rejimine bağlı nizami ordu birliklerinin ülkenin değişik kentlerinde muhaliflere yönelik ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 2'si kadın 7'si çocuk olmak üzere 48 kişinin öldüğü bildirildi.

Merkezi Londra'da bulunan Suriye İnsan Hakları Örgütü ç(SNHR) tarafından yapılan açıklamada, Şam yönetimine bağlı güçlerin muhaliflerin denetiminde olan bölgelere kara ve havadan gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda Humus'ta 12, Halep'te 10, Dera'da 9, başkent Şam'ın banliyölerinde 8, İdlib'te 4, Kuneytra ve Deyru'z Zor'da ikişer ve Hama'da bir olmak üzere 48 kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada, Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Humus'un Mahiyn köyünü ve çevresindeki rejim güçlerine ait silah depolarının denetimini ele geçirdiği bildirildi.

Mehiyn köyü çevresinde ÖSO ile Esed güçleri arasında çatışmaların yaşandığı, rejim güçlerinin bölgeyi karadan atılan füzelerle ve scud füzesiyle vurduğuna işaret edilen açıklamada, orduya ait savaş uçaklarının Humus'un Rasten ve Telbise ilçelerini bombaladığı belirtildi.

ÖSO'ya bağlı birliklerin Halep'te Askeri Akademiyi grad füzeleriyle vurduğu ve bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığı kaydedilen açıklamada, silahlı muhaliflerin Haleb'in Tel Aran beldesi çevresindeki rejim güçlerine ait merkezlere saldırarak büyük zayiat verdiği bildirildi.

Esed'e bağlı ordu birliklerinin başkent Şam'ın Kabun, Dareyya, Yermuk ve Duma banliyölerine karadan atılan füzlerle vurduğuna değinilen açıklamada, kentin kuzeyindeki Kalamun bölgesindeki 155. Tugaydan ülkenin doğusuna doğru bir scud füzesinin fıraltıldığı kaydedildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler