YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katil Esed Suriye'nin anahtarını Putin'e teslim etti!
Rusya ile Suriye arasında imzalanan güvenlik anlaşması gün ışığına çıktı. Buna göre Rusya uçaklarını ve askerlerini bu ülkede “istediği kadar” tutabilecek ve Rusya anlaşmaya tek taraflı olarak son verebilecek.
Katil Esed Suriye'nin anahtarını Putin'e teslim etti!
17 Ocak 2016 / 13:21 Güncelleme: 17 Ocak 2016 / 13:25

Rusya’nın ekim ayında Suriye’ye müdahalesinin ardından Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ülkesinin askerlerini bu ülkede daimi olarak tutmak istediği ileri sürülmüştü. Önceki gün Kremlin tarafından yayınlanan 2 ülke arasındaki güvenlik anlaşması belgesine göre Rusya’nın Suriye’de kalıcı olarak askeri güç tutmasına imkân tanınıyor.

26 Ağustos tarihli bir belge de, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad yönetiminin Rus güçlerinin ülkede istediği kadar kalmasını kabul ettiğini gösteriyor. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile Suriyeli mevkidaşı Cassem el Freij’in imzasına taşıyan belgenin son sayfasında tarafların üzerinde uzlaştığı konuların “Sınırsız bir zaman dilimi için” geçerli olduğu belirtiliyor.

Belgede ayrıca Rus güçlerinin ülkeden ayrılmasına Rusya’nın tek taraflı olarak karar verebileceği ancak bunu 12 ay önceden bildirmesi gerektiği belirtiliyor. Rusya güçlerinin her türlü diplomatik dokunulmazlıktan faydalanacağı ve bu güçleri artırabileceği de anlaşma koşulları içinde yer alıyor.

 

HABERTÜRK

!
 // selami özde
yAWW HE HE ...
18 Ocak 2016 Pazartesi 00:18
 // hatice
Kanla beslenen esat kan icen esat dilerim ALLAH tan ruslarda senin kanini icerek beslensinler...
17 Ocak 2016 19:07
elini
 // Hasan
Bugün elini ver yarın başka bişeyını ver Esat ama bu dünya yalan ahiret var Esat...
17 Ocak 2016 16:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler