YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katil Esed sivilleri vurmaya devam ediyor!
Katil Esed sivilleri vurmaya devam ediyor!
08 Haziran 2016 15:02
Rejim helikopterinin Halep'teki Şear semtinde bir hastane yakınını ile pazar yerine varil bombasıyla düzenlediği saldırıda 15 kişi hayatını kaybetti.

Suriye ordusuna ait helikopterin Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Şear semtinde bir hastanenin yakını ile pazar yerine 3 varil bombasıyla düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre 15 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi de yaralandı.

Halep'teki sivil savunma yetkilisi Necip Ensari, orduya ait helikopterin Halep'te muhaliflerin kontrolünde bulunan semtteki Beyan hastanesi yakınları ile pazar yerine 3 varil bombasıyla saldırdığını söyledi.

Saldırıda ilk belirlemelere göre 15 sivilin hayatını kaybettiğini kaydeden Ensari, 5'i sivil savunma görevlisi olmak üzere 20 kişinin de yaralandığını belirtti.

Ensari, ölenler arasında kadın ve çocuklarında bulunduğunu ifade ederek, hastanenin kullanılamaz hale geldiğini kaydetti.

Sivil savunma ekiplerinin enkazın altındakilere ulaşmaya çalıştığını vurgulayan Ensari, bölgede çok sayıda araç ve binada yangın çıktığını ve itfaiye ekiplerinin müdahale ettiğini aktardı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler