YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katil Esad yine kan döktü: 16 ölü
Katil Esad yine kan döktü: 16 ölü
19 Ekim 2013 15:34
Suriyeli insan hakları savunucuları, başkent Şam'ın banliyösünde düzenlenen bir intihar saldırısında en az 16 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Suriye İnsan Hakları Gözlem Grubu, patlamanın ardından çoğunlukla Hristiyanların yaşadığı Ceramana bölgesi yakınlarındaki bir kontrol noktasında çatışmalar çıktığını bildirdi.Aynı grup, saldırıyı El Nusra Cephesi'nin düzenlediğini iddia etse de haberler henüz doğrulanamadı.

Suriye devlet medyası ise patlamadan "teröristleri" sorumlu tutarken, olaya ilişkin fazla ayrıntı vermedi.Çoğunlukla Hristiyan ve Dürzilerin yaşadığı, Cumhurbaşkanı Beşar Esad'a bağlı kesimlerin bulunduğu Ceramana, daha önce de isyancı grupların saldırılarına hedef olmuştu.Ağustos ayında aynı semtte bomba yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu 18 kişi ölmüştü.

Öte yandan ABD, Suriye hükümetinden Şam'da gıda kıtlığıyla karşı karşıya olan sivillere yardım ulaştırılmasına izin vermesini istedi.Washington, ordunun aylar süren kuşatması nedeniyle isyancıların kontrolündeki bölgelerde yaşayanların ciddi gıda, su ve ilaç sıkıntısı yaşadıklarına dikkat çekti.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler