YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katar'dan Suriye sinyali: Türkiye ile birlikte..
Katar Dışişleri Bakanı Atiyye, "Suriye halkını korumak için Suudi ve Türk kardeşlerimizle birlikte elimizden geleni yaparız. Suriye halkını rejimin gaddarlığından korumak için askeri bir müdahale gerekiyorsa, bunu yaparız dedi.
Katar'dan Suriye sinyali: Türkiye ile birlikte..
22 Ekim 2015 / 08:43 Güncelleme: 22 Ekim 2015 / 10:13

Katar Dışişleri Bakanı Halid El Atiyye, "Suriye halkını ve Suriye'yi bölünmekten korumak için Suudi ve Türk kardeşlerimizle birlikte elimizden geleni yaparız. Suriye halkını rejimin gaddarlığından korumak için askeri bir müdahale gerekiyorsa, bunu yaparız" diye konuştu.

Reuters'in haberine göre CNN'e konuşan Halid El Atiyye, "Herhangi bir meydan okumadan korkmuyoruz. Bu yüzden güçlü bir pozisyonda diyalog çağrısı yapıyoruz. Barışa ve barış için en kısa yolun doğrudan diyalog olduğuna inanıyoruz" dedi. Atiyye, Suriye'deki krize siyasi çözüm sağlanmasını tercih ettiklerini de belirtti.

Lübnan merkezli El Mayadin televizyonu, Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad'ın cevap olarak şu ifadeleri kullandığını bildirdi:

"Eğer Katar bize tehdidini askeri müdahale boyutuna taşırsa, bunu doğrudan saldırı olarak değerlendiririz. Tepkimiz çok sert yıkıcı olur."

rrs.jpg

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler