YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katar'dan 'dostluk ziyareti'
Katar'dan 'dostluk ziyareti'
14 Ekim 2014 01:18
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin "dostluk ziyareti" çerçevesinde gittiği Cidde'de Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz ile "bölgedeki gelişmeler" üzerine görüşme gerçekleştirdiği bildirildi.

Katar resmi haber ajansı QNA'nın haberine göre, dün akşam saatlerinde Kraliyet Sarayı'nda gerçekleşen görüşmeye Katar Emiri'nin yanı sıra resmi heyet ve Başbakan Abdullah bin Nasır bin Halife Al Sani'nin katıldığı belirtildi. Suudi Arabistan tarafından ise Kral Abdullah'ın yanında, Veliaht Prens Selman bin Abdulaziz, Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Mukrin bin Abdulaziz, Başbakan Yardımcısı ve Kralın Özel Danışmanı Bandar bin Sultan, Ulusal Güvenlik Genel Sekreteri Halid bin Bandar, İstihbarat Şefi Mutib bin Abdullah, Milli Muhafız Ordusu Bakanı Prens Mutib Bin Abdullah ve Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayef'in katıldığı kaydedildi.

Görüşmede, "bölgedeki gelişmeler, iki ülke arasındaki kardeş ilişkiler ve bu ilişkilerin iki kardeş ülke halklarının çıkarı için çeşitli alanlarda geliştirilmesinin yollarının ele alınmasının yanı sıra Körfez İşbirliği Konseyi'nin ortak yürüyüşünün ilerletilmesi için fikir teatisinde bulunulduğu" ifade edildi.

Suudi Arabistan'ı son üç ayda ikinci kez ziyaret eden Emir Temim'in, bu seferki görüşmesine Suudi Arabistan tarafından katılan isimlerin çoğunun "güvenlik kurmayları" olması dikkati çekti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler