YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Katar, BAE'yi ikinci kez BMGK'ye şikayet etti
Katar, BAE'yi ikinci kez BMGK'ye şikayet etti
13 Ocak 2018 01:00
Katar'ın, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ait askeri kargo uçağının ulusal hava sahasını ihlal ettiğine dair Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) ikinci kez şikayet mektubu gönderdi.

Katar resmi ajansı QNA'nın haberine göre, BAE'den Bahreyn'e giden askeri kargo uçağı 3 Ocak'ta Katar'ın ulusal hava sahasını ihlal etti. Haberde, söz konusu ihlale ilişkin Katar'ın BM Genel Sekreteri ve BMGK'ye ikinci şikayet mektubunu gönderdiği belirtildi.

Katar'ın BM Temsilciliği BAE'ye ait bir savaş uçağının 21 Aralık 2017'de Katar hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle dün de BMGK'ye şikayette bulunmuştu.

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin 5 Haziran 2017'de Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleri Körfez bölgesinde krize yol açmıştı.

BAE ye dersi verilmeli!
 // Ahmet Y.
BAE, tam bir terörist ülke olduğunu tescil ettirdi. 15 temmuz darbe girişiminin de, bölgede ki tüm terör faaliyetlerinin de, Tunus'ta ki terör faaliyetlerinin de ardında BAE olduğu tescillendi. Bunlara anladığı dilden konuşma vakti gelmedi mi? Terör, hiçbir şekilde tasvip etmeyeceğim şeydir. Ancak günümüz savaşları da, maalesef meydan savaşı yerine, terör ile yapıldığı da artık reddedilemez bir gerçek. Dolayısıyla bu hadsizlere, anladığı dilden konuşarak, bölge ülkeleri BAE nin ipini çekmeli....
13 Ocak 2018 Cumartesi 10:25
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler