YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kassam Tugayları'ndan İsrail'e tehdit
Kassam Tugayları'ndan İsrail'e tehdit
13 Kasım 2014 22:30
Kassam Tugayları Sözcüsü Ubeyde: "Gazze'nin imarı ve engellerin devam etmesi durumunda düşman İsrail'in aleyhine olacak yeni bir patlama meydana gelir" dedi.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Gazze'nin yeniden imarının engellenmesi ve bölgeye yönelik ablukanın devam etmesi durumunda İsrail aleyhine gelişmelerin olacağını savundu.

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında hayatını kaybedenlerin ailelerini ödüllendirmek için Gazze'nin Refah kentinde organize edilen etkinlikte konuşan Ubeyde, "Direnişimiz sürüyor ve elimiz, düşmana karşı olan silahımızın tetiğindedir" dedi.

Ubeyde, İsrail'in Gazze savaşından bu yana kaybetmeye devam ettiğini dile getirerek, "Gazze'nin imarı ve ablukanın kaldırılmasına yönelik engellerin devam etmesi durumunda düşman İsrail'in aleyhine olacak yeni bir patlama meydana gelir" ifadesini kullandı.

Gazze saldırıları sırasında Kassam Tugayları'nın Refah kentinde bir İsrail askerini esir aldığını hatırlatan Ubeyde, şunları kaydetti:

"Meydanlarda yaptıklarımızın yanı sıra bizden sevindirici haberler beklediğinizi biliyorum. Bu nedenle bizden ancak halkımızı sevindiren haberler duyacaksınız diyorum. Ama Kassam, ne zaman, nerede ve nasıl konuşacağını iyi bilir. İsrail, Gazze saldırılarında elde edemediklerini Kudüs ve Batı Şeria'da elde etmeye çalışıyor. Ama nafile, Gazze saldırılarından beri İsrail kaybetmeye devam ediyor."

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler