YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kassam Tugayları o askeri nasıl esir aldığını duyurdu!
HAMAS'ın askeri kanadı Kassam Tugayları'nın elinde 2'si sağ 12'si ölü olmak üzere toplam 14 İsrail askerinin bulunduğu öne sürülmüştü. Gazze kaynakları bugün o esirlerden birisiyle ilgili bir animasyon film yayınladılar.
Kassam Tugayları o askeri nasıl esir aldığını duyurdu!
24 Mart 2015 / 22:45 Güncelleme: 24 Mart 2015 / 23:21

Daha önce Gilad Şalit'i bir tünel operasyonuyla esir alıp 1.027 Filistinli esirin serbest bırakılmasını sağlayan Filistinli direniş güçleri, 2012 ve 2014 yıllarında da İsrail Ordusu ile çatışma yaşamışlardı. 2014 yılının yaz aylarındaki savaşta Gazze'ye karadan girmeyi deneyen İsrail askerleri pek çok bölgede Kassam Tugayları tarafından hazırlana pusular sebebiyle ağır kayıplar vererek Gazze'ye giremeden geri çekilmişlerdi. Savaş sonrası kırılgan bir ateşkes süreci başlarken taraflar arasındaki psikolojik mücadele de hız kesmeden devam ediyor.

Kassam Tugayları, elindeki çok sayıda İsrail askerinin bulunduğunu sık sık farklı yollarla iletişim kanallarından dolaşıma sokarken en son elindeki esir İsrail askerlerinden birisinin F - 16 pilotu olduğunu ima eden bir animasyon filmi yayınladı. Yayınlanan animasyonda Gazze'yi bombalayan uçağın nasıl vurulduğu ve pilotun nasıl esir alındığı animasyon görüntüleri eşliğinde anlatırken videoda İbranice mesajlar da yer alıyor. 

TİMETÜRK

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler