YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kassam Tugayları: "65 İsrail askerini..."
Kassam Tugayları: "65 İsrail askerini..."
24 Temmuz 2014 07:47
İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerindeki çatışmalarda 6 İsrail askerinin öldüğünü belirtti.

Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerleriyle Gazze'nin kuzey, güney ve doğusunda çatışmaların devam ettiği belirtilerek, bugünkü çatışmalarda askeri araçlara yönelik bombalı eylemlerde ölenlerin dışında 6 İsrail askerinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

Kassam Tugayları tarafından İsrail'in kasaba ve şehirlerine 99 roketin atıldığı ifade edilen açıklamada, bunlardan 10'unun Tel Aviv'e isabet ettiği belirtildi.
İsrail ordusu, yaptığı yazılı açıklamada, 3 askerinin öldüğü, 28 askerin yaralandığını duyurmuştu.

Kassam Tugayları: 65 İsrail askerini öldürdük

Açıklamada, Gazze'ye yönelik saldırıların başladığı 7 Temmuz'dan bu yana 32 İsrail askerinin öldüğü öne sürülürken, Kassam Tugayları söz konusu tarihten şu ana kadar 65 İsrail askerinin yaşamını yitirdiğini kaydediyor.

Genç Muhammed yakılarak öldürüldü

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü. İsrail, olayların ardından 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adı altında Gazze'ye havadan, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler