YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kasirga, Meksika'yı alt üst etti: 2 ölü
Kasirga, Meksika'yı alt üst etti: 2 ölü
30 Mayıs 2013 10:19
Pasifik’te oluşan Barbara kasırgası, Meksika’nın nüfusun yoğun olmadığı güney sahilini vurdu. Kasırgada biri Amerikan vatandaşı 2 kişi öldü, 14 balıkçı kayıp.

Pasifik’te oluşan Barbara kasırgası, Meksika’nın nüfusun yoğun olmadığı güney sahilinde etkili oldu.

Oaxaca eyaletinin Sivil Savunma Dairesi Başkanı Manuel Maza Sanchez, kasırgada tatil beldesi Puerto Escondido yakınında Playa Azul plajında sörf yapan 61 yaşındaki bir Amerikan vatandaşının hayatını kaybettiğini söyledi.

Sanchez, Amerikalının, Colorado eyaletinden olduğunu belirtirken, ABD’nin Meksiko Büyükelçiliği konuyla ilgili açıklama yapmadı. Maza Sanchez, kasırgada ayrıca Pinotepa Nacional kenti yakınında 26 yaşında bir Meksikalının boğularak yaşamını yitirdiğini açıkladı. Kasırganın karaya vurduğu bölgenin daha doğusunda Tapanatepec kentinde dün denize açılan 14 balıkçının kaybolduğu belirtildi.

Barbara kasırgasının, karaya vurmaya başladığında rüzgar hızının saatte 120 kilometre olduğu ve hızla tropikal fırtına seviyesine düştüğü kaydedildi. Kasırga, 1966 yılından bu yana Pasifik’te oluşan diğer kasırgalardan çok daha doğuda karayı vurdu.

 

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler