YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karayılan'dan Türkiye'ye tehdit
Karayılan'dan Türkiye'ye tehdit
20 Temmuz 2010 08:29
İngiliz Daily Telegraph gazetesine konuşan Murat Karayılan açık açık Türkiye'yi tehdit etti.. TSK'nın operasyonlarına gönderme yapan Karayılan, "Türkiye'nin bombalamalarının ardından eyleme geçmek dışında seçeneğimiz kalmadı" dedi

Daily Telegraph muhabiri Justin Vela terör örgütü liderlerinden Murat Karayılan'la röportaj yaptı. Karayılan röportajda, Türkiye'nin bombalamalarının ardından eyleme geçmek dışında seçeneğimiz kalmadı" dedi.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinde bugün terör örgütü PKK'nın liderlerinden Murat Karayılan ile yapılan bir röportaja yer verildi.

Gazetenin muhabiri Justin Vela'nın Kandil Dağı'nda yaptığı röportaj, "Teröristler Türkiye'nin turistik kentlerini tehdit ediyor" başlığı ile verildi.

PKK'nın bir yıllık ateşkesin ardından yalnızca doğudaki karakol ve askeri üsleri değil Türkiye'nin batısındaki il ve ilçeleri de hedefleyebileceğini yazan gazete, İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın "yüksek terörizm tehlikesi nedeniyle, Türkiye'nin güneydoğusuna zaruri olmayan gezilerin yapılmaması gerektiği" uyarısını da aktarıyor.

Haberde, Karayılan'ın "Türkiye'nin bombalamalarının ardından PKK'nın eyleme geçmek dışında bir seçeneği kalmadığını söylediği" belirtiliyor.

"MÜCADELEYİ ONLARCA YIL DAHA SÜRDÜREBİLİRİZ"


Vela, insansız hava araçlarından saklanarak Karayılan'la röportaja götürüldüğünü de söyleyip, PKK liderinin operasyonlar ve NATO'nun en büyük ordularından birine karşı "mücadeleyi onlarca yıl daha sürdürebiliriz" dediğini de aktarıyor.

Daily Telegraph muhabiri, uzmanların da PKK'nın tehditlerinin, çatışmaların ciddi şekilde yükseleceğinin habercisi olduğuna katıldıklarını da söyleyip, Washington'daki Carnegie Endowment'tan Henri Barkey'in sözleriyle de bu ifadesini destekliyor. (Vatan)

dediklerimiz,gerçekmiş...
 // ibrahim çelikoğlu
Yunan, Akdenizde Türk'lerin işi yok demeye başladı."Kıbrıs,Meis,Rodos Türkiyenin önünü kapatmış.Karayılan coştu.Ermeni,bekliyor bakalım ne cıkacak?Vs..Kazan kaynıyor.İnsanın canı en çok bu satılmışlara yanıyor.
Bir yere varabilseler??Varacakları yer belli;Kan ve ölü.Sapık sadisliğin bir çeşidi her halde......
20 Temmuz 2010 11:15
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler