YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karabağ'da dinletilen son ezan...
Karabağ'da Ermenistan işgalinden bir gün önce duyulan son ezan, Azeri-Ermeni cephe hattında çok yakın bir mesafede yapılan eylemde tekrar dinletildi.
Karabağ'da dinletilen son ezan...
22 Şubat 2013 / 16:15 Güncelleme: 22 Şubat 2013 / 16:18

 Azerbaycan Dini Kurumlarla İş Üzre Devlet Komitesi Başkanı Elşad İskenderov, bu ezanın Azerbaycan'ın bütün camilerinde dinletilmesi gerektiğini söyledi.

Aralarında milletvekilleri, aydınlar ve ilahiyatçıların yer aldığı bir grup Azerbaycanlı, Ermenistan işgalinden bir gün önce Karabağ'da duyulan son ezanın bant kaydının cephe hattında dinletildiği sıradışı bir eylem düzenledi.

Azerbaycan Dini Kurumlarla İş Üzre Devlet Komitesi tarafından cephe hattına 3-4 kilometre mesafede bulunan Çemenli köyündeki Cümşüt Camisi'nde, "Hocalı için adalet" kampanyası kapsamında, "Karabağ'a Doğru-Hakkın ve Hakkımızın Sesi" adıyla düzenlenen eyleme çok sayıda vatandaş destek verdi.

Vatandaşların, "Hocalıya Adalet" pankartlarını taşıdığı eylemde, işgalden önce kaydedilen son ezanı pek çok katılımcı göz yaşlarıyla dinledi.  Burada bir konuşma yapan Komite Başkanı Elşad İskenderov, dinletilen ezanın Karabağ savaşının tanığı olduğunu ve bu ezanın "Gazi Ezan" olduğunu belirtti.

İskenderov, "bir zamanlar vatan için şehit olanların bu ezanın sedalarıyla toprağa verildiğini söyleyerek", ezanın tekrar dinletilmesiyle Azerbaycan halkının mücadele azminin devam ettiğini gösterdiklerini vurguladı.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler