YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak Azerbaycan'da
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak Azerbaycan'da
17 Kasım 2015 16:13
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Azerbaycan'da Savunma Bakanı Zakir Hasanov ile görüştü.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki işbirliğinin her iki ülkenin silahli kuvvetlerine tecrübe ve fayda sağlaması gerektiğini belirtti. 

Organeral Çolak, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Azerbaycan'da Savunma Bakanı Zakir Hasanov ile görüştü.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Hasanov, görüşmede, Azerbaycan ve Türkiye arasındaki askeri ilişkilerin hem ikili şekilde hem de NATO çerçevesinde yürütüldüğünü, ilişkilerin geliştirilmesi için büyük potansiyel bulunduğunu söyledi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Ekim 2015'te Azerbaycan'a çok verimli bir ziyaret gerçekleştirdiğini hatırlatan Hasanov, iki ülkenin silahlı kuvvetlerinin son yıllarda yaptığı ortak tatbikatların öneminden bahsetti.

Orgeneral Çolak da göreve geldikten sonra ilk resmi ziyaretini Azerbaycan'a gerçekleştirdiğini söyleyerek kardeş ülkede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerinin tarihi köklerine işaret ederek iki ülkenin birbirinin önemli ortağı olduğunu vurgulayan Çolak, "Tarihi derinden öğrenerek bundan ibret almalı, güçlü olmak için birlikte hareket etmeliyiz. İşbirliğimiz her iki ülkenin silahlı kuvvetlerine tecrübe ve fayda vermelidir" diye konuştu.

Görüşmede, bölgedeki askeri ve siyasi durum, iki ülke arasındaki askeri ilişkilerin geliştirilmesi, askeri eğitim alanında işbirliği olanakları gibi konular ele alındı.

 // mustafa
Karabağı ne zaman alacağız paşam...
17 Kasım 2015 17:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler