YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kandil'den kaçan teröristlere Ermenistan kucak açtı
Türkiye düşmanlığını her fırsatta gösteren Ermenistan ayağına gelen "fırsatı" yine tepmedi. Türkiye'nin operasyonları ile bunalan PKK'lılar kaçacak delik ararken Ermenistan, işgal ettiği Azerbaycan toprağı Dağlık Karabağ'a PKK ve diğer örgütleri yerleştir
Kandil'den kaçan teröristlere Ermenistan kucak açtı
10 Şubat 2016 / 08:31 Güncelleme: 10 Şubat 2016 / 16:20

Son zamanlarda düzenlenen operasyonlar sonrasında Terör örgütü PKK'nın üst düzey yetkililerinin bölgede sıkıştığını, bu nedenle kendisini daha güvende hissettiği ve eğitim kamplarının da bulunduğu Dağlık Karabağ'ı tercih ettiğini belirten ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey: "Ermenistan işgal ettiği Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ bölgesinde PKK ve diğer örgütleri yerleştirerek kendisine avantaj sağlamak istiyor" dedi.

Gülbey, dernek binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin PKK'ya karşı son zamanlarda yaptığı operasyonlardan dolayı terör örgütünün üs olarak kullandığı Kandil'den Ermenistan'ın işgali altındaki Azerbaycan toprağı Dağlık Karabağ'a yerleşmeye başladığını söyledi.

Son zamanlarda düzenlenen operasyonlar sonrasında Terör örgütü PKK'nın üst düzey yetkililerinin bölgede sıkıştığını, bu nedenle kendisini daha güvende hissettiği ve eğitim kamplarının da bulunduğu Dağlık Karabağ'ı tercih ettiğini belirten Gülbey şunları kaydetti:

TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI TAVAN YAPTI

"Ermenistan, işgal ettiği Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ bölgesine PKK ve diğer örgütleri yerleştirerek kendisine avantaj sağlamak istiyor. Ermeni aileler, çocuklarını o bölgeye asker olarak göndermiyor. Ayrıca Azerbaycan ordusunun da işgal altındaki topraklarını geri almak için savaşa hazır olduğunu bildiği için bu tür silahlı örgütlerin gücüne ihtiyaç duyan Ermenistan, Rusya destekli olarak işgal ettiği toprakları PKK'nın üs olarak kullanmasına izin vermiş durumda."

TARİHTEN BERİ RUSYA VE ERMENİSTAN KÜRTLERİ KULLANMA PEŞİNDE

Gülbey, Ermenistan ve Rusya'nın tarihte de Türkiye'ye karşı etnik kartını kullandığını, Rusların 1923-1929 yılları arasında Dağlık Karabağ bölgesinde "Kızıl Kürdistan Muhtariyeti" adı altında bölge kurarak, Azerbaycan, Ermenistan ve İran'da yaşayan Kürtlerin de o bölgeye yerleşmelerini sağladıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Tarihten beri Rusya ile Ermenistan, Kafkasya Kürtlerini amaçları uğruna kullanarak, kurdurmak istedikleri Kızıl Kürdistan kartını yeniden PKK ile oynamak istiyorlar. Bunun Kürtlere faydası olmayacağı gibi bölge insanlarına da faydası olmayacaktır. Rusya ve Ermenistan, Kürtleri ve PKK'yı çok istediğinden değil de Türkiye ile arasının açılmasından dolayı bu desteği vermektedirler. Kafkasya Kürtleri bu oyuna gelmemeliler. Türkiye ve Azerbaycan da bu konuda gerekli tedbirleri almalı ve Rusya ile Ermenistan'ın bu sinsi oyununa son verdirmeliler."

r-001.jpg

 // efe
Asalanın fesih tarihi ile pekeke'kuruluş tarihi ilginç...
10 Şubat 2016 10:00
Acaba
 // uykucu
"Dersim Ermenisi Yemus'un oglu Kemal" kitabindan tanidigimiz KK'da bir gun anavatanina gider mi?...
10 Şubat 2016 Çarşamba 08:48
şaşırmayın
 // Veysel
Çok görmeyin malum pkk demek Ermeni demek . Onlarin kurduğu bir örgüt kendi kopeklerine sahip çıkmışlar iste...
10 Şubat 2016 00:58
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler