YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kandahar'da intihar saldırısı: 4 ölü
Kandahar'da intihar saldırısı: 4 ölü
31 Ekim 2011 08:39
Kandahar'da bomba yüklü aracın kontrol merkezine çarpmasıyla meydana gelen patlamada 4 kişi hayatını kaybetti.

Afganistan'ın Kandahar kentindeki bir BM misafirhanesi yakınında düzenlenen intihar saldırısında 4 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Kandahar Valilik sözcüsü Muhammed Faysal saldırıda 3 sivil ile bir polisin öldüğünü, 3 siville Nepalli bir koruma görevlisinin yaralandığını bildirdi.

Kandahar polis şefi Orgeneral Abdürrezzak da yaptığı açıklamada, yerel saatle 06.15'te düzenlenen saldırıda intihar eylemcisinin bomba yüklü aracını bölgedeki bir kontrol noktasına çarpmasının ardından, bir binanın kontrolünü ele geçiren militanlar ile güvenlik güçleri arasında silahlı çatışma çıktığını bildirdi.

Kandahar Medya Bürosu Başkanı Faysal Han, saldırganların ele geçirdikleri binanın Uluslararası Kurtarma ve Kalkınma Teşkilatı (UKKT)  yakınındaki bir veteriner kliniği olduğunu belirtti. Han, klinik ile (UKKT) bürolarının, hem UKKT hem de BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMYK) ile bağlantılı BM misafirhanelerinin yakınında bulunduğunu ifade etti. 

NATO'dan yapılan açıklamada, saldırganlara karşı yapılan mücadelenin Afgan güvenlik güçlerince yönetildiği bildirildi.

Öte yandan Taliban sözcüsü Kari Yusuf yaptığı açıklamada, BM Afganistan'a Destek Misyonu (BMADM) misafirhanesini hedef alan saldırının Taliban militanlarınca düzenlendiğini belirtti.

Ancak, BMADM bölgede bir misafirhanesi bulunmuyor.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler