YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kanadalı Türklerden FETÖ festivaline protesto
Kanadalı Türklerden FETÖ festivaline protesto
12 Eylül 2016 23:36
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yanlılarınca Kanada'da düzenlenen festivale Kanadalı Türkler tepki gösterdi.

Ülkenin Hamilton, Toronto, Montreal ve Ottawa kentlerinde yaşayan yüzlerce Türk vatandaşı, arefe günü olmasına rağmen sabahın erken saatlerinden itibaren festivalin yapılacağı yerin karşısında toplanarak eylem yaptı. Protesto için Ottawa polisi de güvenlik önlemi aldı.

Ellerindeki pankartlarla FETÖ’yü protesto eden Türkler, eylemlerine şehitler için Kur’an-ı Kerim ve İstiklal marşını okuyarak başladı. FETÖ yanlısı grup bu sırada ses sisteminden müzik yayını yaptı. Slogan ve pankartlarla festivale gelen yabancıları ikaz eden Türkler, FETÖ’nün Türkiye’yi ve Türk ismini temsil edemeyeceğine vurgu yaptı.

Daha önceki yıllarda binlerce kişinin katıldığı festivale bu yıl 200 civarında yerli ve yabancı konuğun katıldığı gözlendi.

Ottawa Türk Derneği (TAC) Başkanı İbrahim Özer FETÖ'yü eleştirdi. Özer, "Bizler ülkesine ihanet etmemiş olan Türk toplumu olarak ülkemizin şerefli isminin Ottawa’daki bu Gülenist grup tarafından sözde festivallerinde kirletilmesini kabul etmiyoruz’’ ifadelerini kullandı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler