YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kanada'dan Nepal'e yardım
Kanada'dan Nepal'e yardım
27 Nisan 2015 23:24
Kanada hükümeti, Nepal'de meydana gelen depremden etkilenenlere yapılacak her 1 dolarlık yardıma, 1 dolar da federal bütçeden ekleneceğini açıkladı.
Dışişleri Bakanı Rob Nicholson, Ulusal Savunma ve Çok Kültürlülük Bakanı Jason Kenney ile ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Dışişleri Bakanı Nicholson, depremin ardından 5 milyon dolarlık insani yardım yaptıklarını ve önceki gün de 30 kişilik askeri arama-kurtarma timini Katmandu’ya gönderdiklerini hatırlattı. Bakan Nicholson, aldıkları son kararla, 25 Mayıs'a kadar Nepal için açılan Deprem Yardım Fonu hesaplarına yapılacak para bağışlarında, her bağış miktarı kadar kendilerinin de federal bütçeden yardım ekleyeceklerini ifade etti.

Deprem bölgesinde 462 Kanada vatandaşı bulunduğunu açıklayan Rob Nicholson, bu kişilerin de mümkün olan en kısa zamanda tahliyesi için çalıştıklarını kaydetti.

Ulusal Savunma ve Çok Kültürlülük Bakanı Jason Kenney de, daha önce gönderilen insani yardımlara ilaveten, bugün de battaniye, mutfak setleri, hijyen kitleri ve muşambadan oluşan yeni bir partinin daha yola çıktığını açıkladı. Bakan Kenney, herhangi bir nedenle Kanada'da bulunan ve vize süreleri sona erecek olan Nepal vatandaşlarına da, vize kolaylığı sağlanacağını duyurdu.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler