YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kanada'da İran zirvesi...
Kanada'da İran zirvesi...
17 Kasım 2011 07:55
İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, temaslarda bulunmak üzere bugün Kanada'ya geldi.

Ehud Barak, başkent Ottawa'da Kanada Dışişleri Bakanı John Baird'i makamında ziyaret etti. Kanada Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, her iki bakanın, Ortadoğu barış sürecini ve bölge güvenliğini ele aldıkları kaydedildi. Açıklamada Kanada'nın, 23 Eylül 2011'deki Ortadoğu dörtlüsünün bildirimini desteklediği ve İsrail ile Filistin arasında kalıcı bir barışın sağlanması için elinden gelen yardımı yapmaya devam edeceği kaydedildi.

Kanada Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, her iki bakanın Uluslararası Atom Enerjisi Kurumunun İran'ın nükleer programı ile ilgili raporunu da ele alacağı belirtilerek, Kanada Başbakanı Stephen Joseph Harper'ın konuya, ''İran'ın dünya barışını tehdit ettiği'' şeklinde baktığı hatırlatıldı.

Öte yandan İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun da önümüzdeki günlerde Kanada'ya gelmesi bekleniyor. Kanada Savunma Bakanı Peter MacKay, önceki gün Ulusal Anma Günü törenleri nedeniyle gittiği Afganistan'ın Kandahar askeri üssünde gazetecilerle sohbet ederken, İsrailli mevkidaşı Ehud Barak ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun önümüzdeki hafta Kanada'yı ziyaret edeceklerini açıklamıştı.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler