YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kan dökülmemesi için her şeyi yapacağız"
"Kan dökülmemesi için her şeyi yapacağız"
05 Mart 2014 16:07
Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Ukrayna’da devam eden krize ilişkin, kan dökülmesinin önüne geçmek için her şeyi yapacaklarını söyledi.

Ukrayna’da karışıklık baş gösterdiğinden bu yana ilk defa yüz yüze görüşeceği ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’e zeytin dalı uzatan Lavrov, Ukrayna halkının hayatını tehlikeye atacak herhangi bir girişime izin vermeyeceklerini söyledi. İspanyol mevkidaşı Jose Manuel-Margallo ile Madrid’teki görüşmesinden sonra basın toplantısında konuşan Lavrov, NATO ve Avrupa Birliği liderleriyle diyaloga devam etmenin Rusya için önemli olduğunu ifade etti. Moskova'nın tansiyonu düşürme arzusunda olduğunu dile getiren Lavrov, “Kimsenin Rusya’yı kızdırmaya hakkı yok” şeklinde konuştu.

Rusya’nın Kırım’daki Rus askeri olduğu iddia edilen silahlı güçleri kışlasına çağırdığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Lavrov, Kırım’daki işgalci askerlerin bölgesel savunma birlikleri olduğunu ve Moskova’dan emir almadıklarını, uluslararası gözlemcilerin bölgeye ulaşmasıyla durumun açığa çıkacağını ifade etti.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler