YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahn davasında yeni gelişme
Kahn davasında yeni gelişme
17 Ağustos 2011 08:22
Eski IMF Başkanı Kahn'ın cinsel saldırıda bulunduğu ileri sürülen otel çalışanına yapılan muayenede vücudundaki yaraların 'saldırı ve tecavüz'sonucu oluştuğu tespit edildi.

Eski Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın, kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu öne süren otel çalışanına yapılan muayene, kadının yaralarının ''saldırı ve tecavüz'' sonucu oluştuğunu gösterdi.

Fransız L'Express gazetesi, ''otel çalışanı Nafissatou Diallo'nun, mayıs ayında Manhattan'daki lüks bir otelde Strauss-Kahn'ın saldırısına uğradıktan hemen sonra hastanede sağlık muayenesinden geçtiğini, burada cinsel organının kızardığının ve omzunda ağrı olduğunun tespit edildiğini'' yazdı.

Gazetenin internet sitesinde, sağlık raporu ile Diallo'nun avukatıyla yapılan söyleşi yayımlandı. L'Express'e göre, raporda ''Yaraların nedeni: Saldırı. Tecavüz'' ifadesi kullanılıyor.

Dominique Strauss-Kahn'ın avukatları ise Diallo'nun sağlık muayenesiyle ilgili raporun anlatılmasını ''yanlış bilgilendirici ve aldatıcı'' sözleriyle değerlendirdiler. 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler