YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadın kılığında yakalandı...
Kadın kılığında yakalandı...
01 Ekim 2011 09:39
Libya'da muhaliflerle Kaddafi arasındaki çatışmalar sürüyor. Dün bu çatışmaların ortasında çok ilginç bir şey yaşandı. Kaddafi rejiminin sözcüsü yakalandı hem de kadın kılığında. En azından İngiliz gazetenin iddası böyle...

Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi rejiminin sözcüsü Musa İbrahim, Ulusal Geçiş Konseyi (UGK) güçlerince kuşatılan Sirte kentinden kaçmaya çalışırken yakalandı.

İngiliz Independent gazetesinin haberine göre, rejimin elinde tuttuğu birkaç kentten biri olan Sirte'den kaçmaya çalışırken muhaliflerin eline düşen İbrahim'in kadın kıyafetleri giyerek kimliğini gizlemeye çalıştığı öne sürüldü. İbrahim, Şubat ayında başlayan isyan hareketinden bu yana, Kaddafi rejiminin yabancı basınla olan bağlantısını kuran isimdi. İsyancıların Trablus'a ilerleyişi esnasında şehirden kaçmasına rağmen beyanlardan bulunmaya devam eden İbrahim, en son yaptığı açıklamada, "Kardeşlerimiz, oğullarımız, kadın ve çocuklarımız gibi ya kazanmaya ya da şehit olmaya karar verdik" demişti.

SAADİ NİJER'DE

UGK komutanları, İbrahim'in Misrata'dan gelen birlikler tarafından Kaddafi'nin memleketi Sirte yakınlarında yakalandığını duyurdu. Halen doğrulanmayan bilgilere göre, İbrahim kadın kıyafetleri giyerek kimliğini gizlemeye çalışıyordu. Kaddafi yanlısı bir internet sitesi ise, Musa İbrahim'in yakalandığı yönündeki haberleri yalanladı. Öte yandan, Nijer Başbakanı Brigi Rafini, Kaddafi'nin oğullarından Saadi'nin hükümetin elinde olduğunu belirtti. Rafini, Saadi'nin "sınır dışı edilmesi gibi bir durumun şu an söz konusu olmadığını" söyledi.  (Yeni Şafak)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler