YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaddafi'nin son çağrısı
Libya lideri Muammer Kaddafi, ülkesine düzenlenen operasyonu barbarca bir saldırı olarak niteledi ve "Libya'yı Libyalılar'a bırakın. Neden El Kaide'yle savaşan bir ülkeye saldırıyorsnuz?"dedi.
Kaddafi'nin son çağrısı
29 Mart 2011 / 11:21 Güncelleme: 29 Mart 2011 / 11:32

Libya lideri Muammer Kaddafi ülkesine yönelik "barbarca saldırıya" son verme çağrısında bulundu.

Kaddafi, Jana haber ajansında yayımlanan, Libya'ya operasyon düzenleyenlere yaptığı çağrıda, "Libya'ya karşı bu barbarca ve haksız saldırıyı durdurun. Libya'yı Libyalılara bırakın, güvende olan bir halkın kökünü kurutma ve gelişmekte olan bir ülkeyi ortadan kaldırma operasyonu düzenliyorsunuz" dedi.

"Avrupa ve ABD'de, bu barbarca askeri operasyonun, Hitler'in Avrupa'yı işgal ettiği ve İngiltere'yi bombaladığı sıradaki kampanyalarına benzediğini anlamıyorsunuz" diyen Kaddafi, "Neden El Kaide örgütüyle savaşana saldırıyorsunuz, Afrika Birliği'nin krizi yönetmesine izin verin. Libya, birliğin alacağı her kararı kabul edecek" diye konuştu.

Londra'da 35 ülkenin dışişleri bakanları ile çok sayıda ülkeden yetkili, bugün Libya'nın geleceğini konuşacak.

AA

ÇAĞDAŞ FİRAVUN ABD'NİN YOLUNDA !
 // BATUHAN
Şablon yine aynı "El Kaide". Bu zalim olayı saptırmaya çalışıyor demagoji yapıyor. Bunun bedelini birşekilde ödeyecek aynen şah rıza pehlevi veya saddam gibi. Yine olan Libyalılara olacak şayet libya bölünmezse, gelenlerde giderse, yeniden inşa yapılacak, yeni silah alınacak, libyalılar çalışacak yer altı zenginlikleri firavun ve avanelerine peşkeş çekilecek. ...
29 Mart 2011 12:25
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler