YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaddafi'nin oğlu Seyfulislam'ın yargılanması
Kaddafi'nin oğlu Seyfulislam'ın yargılanması
12 Ekim 2014 23:44
Seyfulislam Kaddafi'nin yargılandığı davanın duruşması 1 Kasım'a ertelendi.

Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfulislam Kaddafi'nin de aralarında bulunduğu 23 sanığın "yolsuzluk yaptıkları ve savaş suçu işledikleri" iddiasıyla yargılandıkları davanın duruşmasının 1 Kasım'a ertelendiği bildirildi.

Trablus İstinaf Mahkemesi Hakimi Mansur Akkaşe, yaptığı açıklamada, bugün görülen davada mahkemenin, savunma heyetinin yeni belgelerin incelenmesi talebini kabul ederek duruşmayı 1 Kasım'a ertelediğini söyledi.

Akkaşe, 37 sanıklı davanın bugünkü duruşmasına Seyfulislam Kaddafi de dahil 15 sanığın güvenlik gerekçesiyle katılmadığını belirtti.  

Seyfülislam Kaddafi, eski Başbakan El-Bağdadi el-Mahmudi, İstihbarat Şefi Abdullah es-Senusi,  Dış Güvenlik Teşkilatı Başkanı Buziyd Durda gibi rejimin sembol isimlerinin de aralarında bulunduğu 37 kişi, 17 Şubat 2011'de başlayan halk ayaklanmasında "gösterileri şiddet kullanarak bastırmak ve göstericileri öldürmek" suçlamasının yanı sıra "işlenen katliamlara katkı sağlamak, köy ve şehirleri kuşatma altına almak, yolsuzluk yaparak kamuyu zarara uğratmak" gibi suçlamalarla yargılanıyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler