YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaddafi'den yeni mesaj
Libya lideri Muammer Kaddafi sesli mesajla halkına seslendi. Libya'da rejimin düşmeyeceğini kaydeden Kaddafi, "Tek seçenek direniştir, saldırılardan korkmuyoruz"dedi.
Kaddafi'den yeni mesaj
08 Temmuz 2011 / 23:12 Güncelleme: 08 Temmuz 2011 / 23:19

Libya lideri Muammer Kaddafi, rejimin düşmeyeceğini söyledi ve NATO'ya, güçlerine karşı saldırılarını durdurması çağrısında bulundu.

Kaddafi, Sebha kasabasında toplanan yandaşları önünde yayınlanan sesli mesajında, "Libya'da rejim düşmeyecek. Rejim Kaddafi'ye değil halka dayanıyor. NATO bu ülkede rejimi düşürebileceğini sanıyorsa aldanıyor" dedi.

Kaddafi, "bu rejimin Kaddafi'nin değil halkın rejimi olduğunu, bu halkın bir karış toprağı bile vermeyeceğini ve istilacılara boyun eğmeyeceğini" söyledi.

"Savaşı Avrupa'ya taşıma" tehdidini yineleyen Kaddafi, "Tek seçek direniştir, biz kendi ülkemizdeyiz, sizin savaş makinanızden korkmuyoruz" şeklinde konuştu.

Kaddafi, NATO güçlerinin saldırılarına son vermesi ve sorunlarını "kendi başına" çözmeleri için Libyalıları bırakması gerektiğini söyledi.

AA

gökten para yağıyor...
 // ibrahim çelikoğlu
Emperyalist güçler her harekatın bedelini ödetmeden bırakmazlar.Global kırizde zor durumdan kurtulma politikası Gaddafi gibi sivri kafalıları kızıştırıp savunma sanayi fabrikalarını üretime sokma,her uçuşun,atılan bombanın bedelinden nemalanmadır.NATO,Gaddafi'yi öldürmek istese anında vurur.Öldürmeyip işi sürüncemede bırakıyorsa,kazancını düşünüyor demektir.Bu sivri kafa milletiyle uzlaşmayıp devam ederse kan gövdeyi götüreceği kesindir......
09 Temmuz 2011 11:55
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler