YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaddafi'den mesaj var
Kaddafi'den mesaj var
14 Temmuz 2011 22:53
Libya lideri Muammer Kaddafi, yandaşlarına gönderdiği sesli mesajında kanının son damlasına kadar halkının yanında olacağı mesajını vererek Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'yi savaş suçlusu ilan etti.

Libya lideri Muammer Kaddafi, yandaşlarına, muhaliflerin merkezi Bingazi'yi "hainlerin elinden kurtarmak için" bu kente yürümeleri çağrısında bulundu.

Libya televizyonuna göre, Kaddafi, Trablus'un doğusundaki El Ejelat'ta toplanan yandaşlarına gönderdiği sesli mesajında, "savaş saatinin geldiğini ve Bingazi, Misrata ve batıdaki dağlara doğru yürümeye hazırlanmaları" çağrısında bulundu.

"Libya halkının en güçlü halk olduğunu çünkü kendi haysiyetini, şerefini ve toprağını savunduğunu" belirten Kaddafi, "haksız bir savaş yürüttüğü" için NATO'nun yenileceğini öne sürdü.

Kaddafi, "bu topraklarda kalacaklarını ve kanının son damlasına kadar halkının yanında olacağını" söyledi.

Kaddafi ayrıca, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'yi "savaş suçlusu" olmakla itham ederek, "Sarkozy'nin Fransız ulusunun tarihini lekelediğini, Fransa'nın, Libya ve Müslüman ülkeleriyle ilişkilerini yok ettiğini ve ülkesini kaybedilmiş bir savaşa sürüklediğini" söyledi.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler