YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaddafi'den BM'ye sert mesaj
Libya lideri Kaddafi BM'ye seslendi.. BM'nin temel sözleşmesini ihlal ettiğini" belirten Kaddafi, "Libyalılar ülkeleri için ölmeye hazır" dedi...
Kaddafi'den BM'ye sert mesaj
19 Mart 2011 / 13:42 Güncelleme: 19 Mart 2011 / 13:43

Libya lideri Muammer Kaddafi, batılı ülkelerin liderlerine ve BM Genel Sekreteri'ne gönderdiği mesajlarda, "Libya'ya olası askeri harekat yolunu açan, uçuş yasağı getiren BM Güvenlik Konseyi'nin önceki günkü kararının BM'nin temel sözleşmesini ihlal ettiğini" belirterek, "Libyalılar ülkeleri için ölmeye hazır" dedi.

Başkent Trablus'ta sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada Kaddafi, ABD Başkanı Barack Obama, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, İngiltere Başbakanı David Cameron'a mesaj yolladığını belirterek, "Libya'ya müdahaleden pişman olursunuz. Libya sizin değil, Libyalılarındır" dedi.

Muhaliflerin elindeki bölgelere askeri saldırıyı sonuna kadar müdafaa eden Kaddafi, Obama'ya, "bazılarının silahla ABD kentlerini ele geçirdiklerini görseydiniz ne yapardınız " diye sordu. (AA)

pess...
 // ibrahim çelikoğlu
İnsan oğlu çiğ süt emmiştir.Yıllardır yasal olmayan,olamıyacak yollardan Libya'lıların başında kan emen vampire bir bakın.Darbeci cunta diktatörü.Milletine silah çekmiş ve idareye el koymuş ve bahanesi demokratik bir düzen kurmak için ditatörlüğe son vermek.Devlet ahlakına yakışmıyacak tutarsız,yalan beyanlar yetmiyormuş gibi,Yabancı Güçlere zemin hazırlamak suçları işliyor.Çılgın çılgınlığına devam ediyor.Biz derizki;Gel etme.Öbür tarafa götüre...
19 Mart 2011 14:29
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler