YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Julian Assange'dan Snowden'a destek
Julian Assange'dan Snowden'a destek
11 Haziran 2013 14:23
İngiltere'nin Ekvador Büyükelçiliği'nde yaklaşık 1 yıldır sığınmacı olarak yaşayan Wikileaks'in kurucusu Julian Assange, ABD istihbarat servislerinin telefon ve internet kayıtlarını dinlediğini basına sızdıran eski CIA ajanı Edward Snowden'a destek verdi.

Assange, Sky haber kanalına yaptığı açıklamada, "Snowden'ın bir kahraman olduğunu ve son 10 yılın en ciddi olaylarından birini ortaya çıkardığını" kaydetti. Snowden'ın artık güvende olmadığını da belirten Assange, "Böyle bir olayın açık bir şekilde kamuoyuna sunulması ve ortaya çıkması sevindirici" dedi.

Julian Assange, ABC News'a yaptığı açıklamada ise "Snowden'ın adamlarıyla dolaylı olarak irtibatta olduğunu" söyledi ancak bu iletişimin detaylarını açıklamadı.

Bu arada İngiliz yayın kurumu BBC,29 yaşında eski CIA ajanı olduğu bildirilen Edward Snowden'ın ortadan kaybolduğunu aktarıyor. Snowden'ın nerede olduğunun bilinmediği ancak hala Hong Kong'da bulunduğunun tahmin edildiği kaydediliyor.

İngiliz Guardian gazetesi dün yaptığı haberle, ABD istihbarat servislerinin birçok kişinin telefon kayıtlarını ve internet faaliyetlerini izlediği haberini sızdıran kişinin eski CIA ajanı Edward Snowden olduğunu açıklamıştı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler