YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
JF Kennedy Havalimanı'nda hareketli anlar
JF Kennedy Havalimanı'nda hareketli anlar
15 Ağustos 2016 09:12
ABD'nin New York kentindeki John F. Kennedy Havalimanı silah sesleri ihbarının ardından polis tarafından boşaltıldı; ancak silah kullanıldığı bilgisi teyit edilemedi ve alanda işlemler normale döndürüldü.

İsveç basınında yer alan haberlere göre, 8 nolu dış hatlar terminalinde silah kullanıldığına ilişkin bir çok kişiden ihbarların polise ulaşmasının hemen ardından, Terminal 1 binasında da patlamalar olduğu ihbarı yapıldı.

Bu gelişmelerin ardından 8 nolu terminal boşaltıldı, 1 nolu terminal de kapatıldı. Haberlerde, terminallerin boşaltılacağının anons edilmesinden sonra yüzlerce kişinin panikle binaların dışına çıktığı belirtildi; ancak, herhangi bir yaralanma rapor edilmedi.

Flightradar internet sayfası John F.Kennedy havalimanından uçuşlarda çok sayıda gecikmeler olduğunu duyururken, havalimanlarının işletmesinden sorumlu Port Authority, yapılan araştırmalarda silah kullanımına ilişkin bir belirtiye, herhangi bir boş kapsül ya da kurşun izine rastlanmadığını açıkladı. 

NBC New York'un Port Authority'ye dayandırdığı haberinde ise, terminallerin "şüpheli paket" nedeniyle boşaltıldığı belirtildi.

Havalimanı işletmesinden, TSİ 06.30 itibari ile normal işleyeşin başladığı duyuruldu.


DHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler