YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Japonya'dan korkutan haber
Japonya'da nükleer elektirik santralinde meydana gelen patladan sonra ortaya çıkan radyasyon seviyesi 6'ya çıktı. Peki 6 ne demek? Onu da şöyle anlatalım Ukrayna'da meydana gelen Çernobil faciasındaki derece 7 idi...
Japonya'dan korkutan haber
15 Mart 2011 / 14:42 Güncelleme: 15 Mart 2011 / 14:46

Japonya'daki Fukuşima nükleer elektrik santralinde meydana gelen patlamadan sonra ortaya çıkan radyasyon seviyesinin 6'ya çıktığı bildirildi.

Fransa'daki Nükleer Güvenlik İdaresi (ASN) Başkanı Andre-Claud Lacoste, Fukuşima 1 nükleer santralindeki iki numaralı reaktörün durumunun değerlendirilmesinden sonra, kazanın 1 ile 7 arasındaki Uluslararası Nükleer ve Radyolojik Durum Ölçeği'ne göre 6 olduğunu belirtti.

Lacoste, Japonya'daki kazanın, 5 seviyesindeki "Three Mile Island" yoğunluğu düzeyine ulaştığını, 7 seviyesindeki Çernobil'e varmadığını söylemişti.

Ölçeğe göre Ukrayna'nın Çernobil nükleer santralinde meydana gelen patlamanın büyüklüğü 7 olarak kabul ediliyor. (AA)

Aydan bile görünen japon seddi...
 // ömer değmenci
önce 9luk deprem 10 metrelik tsunami şimdi de ,nerdeyse çernobile yaklaşan radyasyon derecesi....Eğer japonlar hiroşimadan sonra bunu da atlatırlarsa Aydan bile görünen japon seddi yapımına hemen başlarlar.,Rabbim rahmatyle muamele etsin gene de......
15 Mart 2011 17:53
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler